Znak Městys Bobrová
Oficiální stránky

Městys Bobrová

V Bobrové jsou dvě prodejny potravin COOP. Na Dolní Bobrové stojí impozantní hostinec U Černého Orla, nabízející plzeňské pivo a teplou i studenou kuchyni. Na Horní Bobrové můžete navštívit hostinec Trakalka, kde je čepováno pivo krušovické i plzeňské. V obou hostincích je kulečník a bohužel i televize, hrací automaty naštěstí chybějí.

Nabídku ubytování je schopen zajistit penzion na Horní Bobrové.

Je zde také zdravotní středisko, kde jsou ordinace praktického lékaře, dětského lékaře a zubaře. Otevřena je rovněž lékárna. Potřebám Bobrové i okolních vesnic slouží také pošta na Horní Bobrové.

Kulturní vyžití je možné v sokolovně, kde se pravidelně konají plesy a besídky. V letních měsících se konají zábavy na fotbalovém hřišti a na hasičském cvičišti.

Autobusové spojení má Bobrová na několika linkách:

Žďár nad Sázavou - Brno, Žďár nad Sázavou - Mirošov, Nové Město na Moravě - Radešín, Nové Město na Moravě - Velké Meziříčí.

Vlakové spojení bohužel Bobrové chybí. Nejbližšími stanicemi jsou Sklené nad Oslavou a Křižanov na trati Brno - Havlíčkův Brod, Nové Město na Moravě a Rožná na trati Žďár nad Sázavou - Tišnov